HISTORIA

Jesteśmy pasjonatami kultury tybetańskiej i Dalekiego Wschodu w ogóle. Kiedy w 2016 roku na nasze zaproszenie do wizyty w Polsce szykował się jeden z naszych przyszłych Patronów: Beru Khyentse Rinpoche, postanowiliśmy powołać do życia Fundację Rime, aby dawać możliwość czerpania z bogatej tybetańskiej tradycji, która zaprasza do rozwoju na ścieżce duchowej i wspiera funkcjonowanie człowieka w życiu codziennym.

W ciągu 6 lat istnienia Fundacji Rime zorganizowaliśmy ponad 160 dni kursów, wystaw, odczytów, koncertów muzyki tybetańskiej i wykładów. Prowadzimy dni otwarte i warsztaty cykliczne oraz kursy tematyczne.
Współpracujemy m.in. z  Wydziałem Orientalistycznym i Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacją Rogaty Budda, Organizacją Sorig Khang, Hope for Mundial, White Grain Fundation, Fundacją BIA.
Biblioteka Fundacji Rime posiada wspaniały zasób pozycji z zakresu kultury tybetańskiej, w tym kilka unikatowych.
Prowadzimy zajęcia dla OPS, prowadziliśmy pionierskie zajęcia mindfulness dla Jednostki Wojskowej.
W samej Fundacji regularnie odbywają się kursy medytacji, mindfulness, MBSR, kursy języka tybetańskiego.